Keksówki w naszym domu?>

Keksówka to jedna z najpopularniejszych form do pieczenia w polskiej kuchni. Jest tak popularna nie tylko ze względu na swoją poręczność, ale także wyjątkową funkcjonalność, a co za tym idzie możliwość wykorzystania jej na wiele różnych sposobów.


Keksówki do wszystkiego

Wszystkim dobrze znana keksówka to chyba najczęściej używana forma, która wykorzystać można niemalże do wszystkiego. Pomimo swojej nazwy, która mogłaby sugerować, że służy ona jedynie do pieczenia keksa, świetnie sprawdza się także do innych ciast, zarówno babkowych, jak i drożdżowych z owocami. Keksówki nadają się świetnie również do pieczenia mięsnych oraz warzywnych pasztetów, chleba ich wymiar idealnie sprawdzi się do przygotowania lasagne dla dwóch osób.


Różnorodność rozmiarów i materiałów

Formy do kasa, podobnie jak inne formy do pieczenia otrzymamy w wielu różnych materiałach. Najpopularniejsze z nich są silikonowe, blaszane oraz ceramiczne. Choć te pierwsze również pod wieloma względami są funkcjonalne, warto mieć w domu choć jedną formę ceramiczną, która nie tylko służy dobrze przy pieczeniu, ale także świetnie wygląda, dlatego z powodzeniem można postawić ją na stół i podawać potrawę bezpośrednio z niej. Dobierzmy także odpowiedni rozmiar naszej foremki. Tradycyjne keksówki mają około 20 cm.


Tags: