Okna energooszczędne?>

Okna energooszczędne z firmy Witraż są od wielu lat cenione przez ekspertów oraz osoby posiadające własne domy rodzinne, bowiem tworzy się je z pasją i zamiłowaniem, a także - co najważniejsze - największą precyzją, która sprawia, iż są one w stanie stać na straży ciepłego domu przez wiele długich lat, nie tracąc równocześnie własnych właściwości. Energooszczędne okna to przede wszystkim system trójszybowy, na którym opiera się całość. Pomiędzy szybami przestrzeń wypełniona jest odpowiednimi gazami szlachetnymi w postaci między innymi argonu, a także i kryptonu. Samo oszklenie z kolei z reguły jest pokryte swoistą powłoką o charakterze niskoemisyjnej, która jest jednym z parametrów całości okien.

Warto pamiętać, iż rama okien energooszczędnych nigdy nie jest tworzona z materiału aluminium, a tworzywa sztucznego, bądź też stali szlachetnej, co powinno się mieć na uwadze podczas kupna podobnego rodzaju okien. Jednym z czynników, na który powinno zwracać się szczególną uwagę jest Uw - im mniejszy, tym lepiej sprawdza się w kwestii przenikania ciepła, a także parametr Uf, mówiący o profilu okiennym, a także jakości izolacyjności cieplnej.

Niezwykle ważną kwestią w trakcie doboru okien energooszczędnych jest odpowiedni certyfikat, potwierdzający ich kompetencje i właściwości. Jeśli okna go jednak nie posiadają - warto odpuścić sobie ich zakup, bowiem słowo "energooszczędność" w ich przypadku oznacza jedynie chwyt marketingowy.
Tags: