Meble w stylu skandynawskim?>

Wszystkie meble w stylu skandynawskim charakteryzuje harmonijne i zgrane połączenie prostoty ze stonowanymi barwami. Zazwyczaj zachowują kolor naturalnego drewna, lub ewentualnie malowane są na biało. Meble, które są tapicerowane otulają różne odcienie szarości, brązu i niezastąpionej bieli.

 Te wszystkie cechy  nie oznaczają jednak, że meble w stylu skandynawskim cały styl jest nudny i monochromatyczny. Jasne elementy wyposażenia stanowią jedynie bazę, którą można uzupełnić kolorowymi dodatkami. Skandynawskie meble zwykle nie posiadają żadnych wzorów, ponieważ tutaj również stosowana jest zasada wyważonego minimalizmu.

Materiały

Meble, które wzorowane są na stylu skandynawskim zawsze wykonywane są tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. Oczywiście najbardziej popularnym tworzywem jest drewno (nazywane też skandynawskim bogactwem). Szafy, stoły czy krzesła bardzo często tworzy się między innymi z jasnej olchy, albo buku. W tym stylu również niezwykle cenione jest drewno sosnowe. By jak najlepiej wyeksponować naturalną fakturę surowca (czyli w tym wypadku sęki i słoje) powierzchnię mebli zabezpiecza się bezbarwnym lakierem. Znanym rozwiązaniem jest także malowanie fragmentów meble białą farbą.

Tags: