Pościel dziecięca - najważniejsze informacje?>

Wybór pościeli dziecięcej to wcale nie taka prosta sprawa, dzieci spędzają w łóżku dużą część swojego czasu, dlatego warto zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki, tak aby mogły beztrosko pogrążyć się w śnie lub po prostu odpocząć.

Bawełna - idealny materiał na pościel


Pościel dziecięca powinna być wykonana z gładkiej bawełny, która powszechnie uważana jest za najprzyjemniejszą w dotyku materiał (jest to jednak kwestia subiektywnego odczucia, niektóre dzieci mogą np. woleć pościel wykonaną z flaneli, która też jest jak najbardziej odpowiednia). Materiał musi być naturalny i hipoalergiczny, tylko wtedy będzie on bezpieczny.

Certyfikat bezpieczeństwa


Szukając potwierdzenia, że wybrana pościel będzie dla dziecka bezpieczna, należy szukać odpowiedniego oznaczenia: "OEKO-TEX® Standard 100", taki certyfikat świadczy o tym, że pościel została przebadana pod kątem obecności szkodliwych substancji (np. pestycydy czy zabronione i szkodliwe barwniki).

Kupując pościel dla malucha, zwrócić należy uwagę na kolory, warto poszukać takiej, która posiada nadruk z jego ulubioną postacią z bajki, dziecko będzie zachwycone!

Tags: