Okna aluminiowe w budynku mieszkalnym?>

Okna aluminiowe, mimo że najbardziej popularne są nadal w budownictwie komercyjnym (sądy, szkoły, banki i inne budynki użyteczności publicznej), to z coraz większym powodzeniem zaczynają wkraczać do polskich domów. Czy rzeczywiście warto ponosić wyższe koszty? A może okna aluminiowe to tylko modny dodatek i nie warto ich stosować w budownictwie mieszkaniowym?


Zalety posiadania okien aluminiowych


Niewątpliwą zaletą tych właśnie okien jest ich waga i wytrzymałość. Okna aluminiowe są o wiele lżejsze od tych wykonanych z plastiku czy drewna. Ich zaletą jest również wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne - okna te praktycznie nie wymagają żadnej konserwacji, co w porównaniu do okien z drewna jest ich dużym atutem. Rozwiązanie to gwarantuje nam również uzyskanie eleganckiego i nowoczesnego wyglądu, co trudno uzyskać w przypadku stosowania okien z PCV.


Wady okien aluminiowych


Jedną z głównych wad tego rozwiązania jest brak możliwości jakiejkolwiek renowacji oraz naprawy w przypadku, gdy okna ulegną zarysowaniu czy wgnieceniu (w takim wypadku jedynym rozwiązaniem będzie wymiana uszkodzonego profilu na nowy, co oczywiście wiązać się będzie z kosztami). Okna te są wykonywane na zamówienie, a więc ich cena jest zdecydowanie wyższa niż pozostałych rozwiązań.


Jeżeli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie domu i dysponujemy odpowiednim budżetem, warto zastanowić się nad wyborem tego rozwiązania, które staje się coraz to bardziej popularne nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Tags: