Jak zamontować pantograf do szafy??>

Pantograf do szafy to rozwiązanie znacznie praktyczniejsze niż klasyczny drążek. Pozwala bowiem na maksymalne zagospodarowanie mebla, a poza tym jest wygodny w użyciu. Jak go prawidłowo zamontować?


Pantograf - co to jest?

Pantograf to nic innego jak teleskopowy drążek: http://phu-gral.eu/GTV.PG.600/830, który ułatwia sięganie po ubrania. Zakupić można go bez problemu przez Internet czy w każdym markecie budowlanym. Przed zakupem trzeba jedynie zmierzyć szerokość szafy, długość pantografu jest bowiem regulowana. Najczęściej pantografy dostępne są w trzech szerokościach do wyboru.


Montaż - krok po kroku

Drążek docelowo powinien znaleźć się w odległości 5 cm od sufitu szafy. Z kolei aby określić miejsce montażu urządzenia sprężynującego do długości ramion pantografu należy jeszcze doliczyć 5 cm. Miejsce montażu warto jest sobie zaznaczyć. Wkręty wkręca się oczywiście przy pomocy wkrętarki. Podobnie mocuje się zresztą drugą część urządzenia na drugiej ściance szafy. Końcowy etap to oczywiście montaż poprzeczki. W gniazda ramion wystarczy wsunąć teleskopową poprzeczką z uchwytem do ściągania i przymocować ją przy pomocy wkrętów. Całość nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Każdy jest to w stanie zrobić samodzielnie w domu bez większego wysiłku.


Tags: