Jaką żarówkę wybrać??>

Na rynku istnieje tyle rodzajów żarówek, że czasami nie do końca wiadomo co wybrać. Czym więc kierować się w sklepie, podczas wyboru oświetlenia?

Kilka rodzajów światła

Do najbardziej klasycznych żarówek należą szklane bańki z żarnikiem wolframowym. Są spotykane praktycznie w każdym domu.

Inną odmianą żarówek klasycznych są żarówki reflektorowe, w których to bańka pokryta jest dodatkowo matową półprzeźroczystą emalią, dzięki czemu światło staje się rozproszone i miękkie.

Dodatkowo, ostatnio popularne są  świetlówki kompaktowe- rodzaj energooszczędnych neonówek w formie klasycznych żarówek. Ich zaletą jest dłuższa żywotność oraz energooszczędność, często spotykany jest gu10 led, który wytwarza światło w różnych odcieniach, naturalnym, ciepłym i zimnym.

Zastosowanie

Żarówki reflektorowe można z powodzeniem stosować podczas pracy przy biurku oraz w miejscach pracy, ponieważ te dobrze rozpraszają światło, natomiast żarówki gu 10 led będą odpowiednie do salonu, rodzaj światła można bowiem dopasować do całości wnętrza.

Najważniejsze przy wyborze oświetlenia jest to aby nie było ono zbyt drogie i nie pochłaniało wiele energii, a jednocześnie dobrze oświetlało pomieszczenie, kolorowe led można wybrać do pokoju dziecięcego.

Tags: