Jak wybrać łóżko do salonu??>

Niektóre elementy umeblowania powinny znaleźć się w każdym pokoju gościnnym. Standardem jest postawienie w salonie łóżka, które w ciągu dnia pełni również funkcję siedziska.

Jakie łóżko do salonu?

Niewątpliwie, to czy wybierze się wersalkę, czy na przykład sofę narożną do salonu uzależnione powinno być od kilku czynników. Po pierwsze, trzeba bez dwóch zdań zwracać uwagę na metraż pokoju. Im jest on większy, tym większa tak naprawdę jest również dowolność, jeśli chodzi o dobór mebli.

W pokoju, którego metraż jest nieco większy, śmiało można postawić na środku sofę, gdyż i tak w pokoju będzie sporo przestrzeni. Jednak jeśli mieszka się w lokalu, który ma bardzo ograniczony metraż, trzeba szukać takiego rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić przynajmniej te kilka metrów kwadratowych.

Do małych pokoi gościnnych dobrze pasują sofy narożne. Wynika to z tego, że nie stawia się ich na środku pokoju, lecz w kącie, przy samej ścianie. Dzięki temu, nie zabierają one aż tak dużo przestrzeni jak innego rodzaju sofy. Z drugiej jednak strony, oczywiście wiele zależy również od tego, jak duża jest sama sofa. Wiele sof narożnych jednak, o ile nie są rozłożone, zajmuje niewiele miejsca, więc dobrze nadają się nawet do pokoi o skromnych metrażach.

Tags: