Jak wybrać wysokość krzesła barowego??>

Krzesło barowe spełni swoją funkcję wyłącznie kiedy będzie dopasowane do barku pod względem wysokości. W jaki sposób dobrać tego typu krzesła, aby zapewnić wygodę domownikom?


Standardowe wymiary

Barki kuchenne zazwyczaj mają standardowe wymiary. W domowych kuchniach często wykorzystuje się barki 90-centymetrowe, ponieważ jest to wysokość szafek kuchennych. W takiej sytuacji dobrze dobrane krzesła barowe w kuchni powinny mieć 60 cm. Tradycyjne barki spotykane w lokalach gastronomicznych zazwyczaj mają 110 cm, co zapewnia wygodę pracy barmanowi. Takie rozwiązanie będzie wymagało wyższych krzeseł. W obu przypadkach podpórka pod stopy jest montowana 40 cm poniżej siedziska. Dobrym pomysłem może okazać się zakup krzeseł barowych do kuchni wyposażonych w możliwość regulacji wysokości siedziska.


Większy komfort

Z zasady krzesła barowe nie należą do najwygodniejszych. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny - przy barze zazwyczaj nie spędza się zbyt dużo czasu. Dlatego przy wyborze tego typu mebli do domu warto zwrócić uwagę na komfort. Dobrze jeśli krzesło będzie wyposażone na przykład w oparcie lub podłokietniki. Na wygodę wpływa także materiał, do najwygodniejszych należą na przykład siedziska z drewna.


Tags: