Zmieniamy tapety?>


Wreszcie zaczęła się długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią nadeszła pora na zmiany w naszym życiu. Wraz z pojawieniem się słońca, zieleni i kwiatów, w naszych pragnieniach coraz mocniejszych barw nabiera chęć na odnowienie mieszkania. Nie cieszą nas już stare i zniszczone tapety na ścianach. Co więc nam pozostaje?

Oczywiście wziąć się do pracy.

Tylko od czego zacząć?

Musimy najpierw zerwać stare tapety. Jest to niestety czynność, podczas której nie da się uniknąć bałaganu. Dlatego wcześniej trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie, zsunąć meble na środek pokoju i przykryć je folią, zabezpieczyć podłogę, gniazdka elektryczne oraz włączniki światła. Można też je zakleić taśmą maskującą.

Trzeba także przygotować niezbędne narzędzia i akcesoria, takie jak nożyk introligatorski lub wałek kolczasty, szpachelkę, wiadro, szczotkę do czyszczenia ścian, wałek lub gąbkę, papier ścierny do usuwania resztek tapety i masę szpachlową do naprawiania ewentualnych ubytków w ścianie. Nie może nam zabraknąć również preparatu do usuwania tapet.

Pojawia się pytanie czy środek do usuwania tapet naprawdę jest taki ważny?

Okazuje się, że tak, bo tylko on zapewni nam skuteczne i szybkie usunięcie tapety ze ścian. Dzięki niemu ściągniemy bez problemu również te grubsze tapety, na przykład winylowe. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą i nanieść na uprzednio ponacinaną nożykiem introligatorskim lub wałkiem kolczastym tapetę. Po chwili usuniemy ją bez problemu.

Okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Prawda?

Tags: