Oświetlenie LED w domu?>

Rewolucja w urządzaniu wnętrz nie ominęła także kategorii oświetlenia. Do lamusa odeszły stare, ciężkie żyrandole z wiatrakami i przestarzałe żarówki. Triumfy święci teraz oświetlenie LED, które nie dość, że spełnia najnowsze standardy techniki, to jeszcze wygląda oszałamiająco i pozwala oszczędzać energię elektryczną.

Rodzaje oświetlenia LED
W razie wyboru takiej opcji oświetlenia, rynek oferuje wiele interesujących możliwości. Najpopularniejsze są żarówki LED, które montuje się w wybranej oprawie. Rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność są listwy i taśmy ledowe.

Taśmy LED to elastyczne pasek pokryty świecącymi diodami. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala formować źródło światła w dowolny kształt, co z kolei zdecydowanie ułatwia oświetlanie trudno dostępnych miejsc. Typowe taśmy ledowe różnią się od siebie nie tylko ceną, ale i również liczbą diod na jednym metrze taśmy. Co ciekawe, taka taśma wyposażona w diody RGB emituje światło o różnych kolorach i możemy nią sterować specjalnym pilotem.

Zdecydowanie warto zainteresować się tematem oświetlenia LED. Jego główną zaletą jest oszczędność energii, co znacząco pozwala obniżyć rachunki za prąd i wpływa korzystnie na domowy budżet.

Tags: