Z jakich materiałów rolety okienne są najlepsze?>

Jeżeli chodzi o materiał, to rolety okienne możemy podzielić na papierowe, tekstylne, bambusowe, trzcinowe oraz nowoczesne ze specjalnej folii refleksyjnej. Z dzisiejszego artykułu dowiedzą się Państwu czym tak naprawdę charakteryzują się poszczególne materiały, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać wyboru konkretnego produktu.

Tekstylne rolety okienne

Popularne rolety kasetowe wykorzystywane są w dzisiejszych czasach przede wszystkim w biurach. Kasetonowe rolety wykonane są przeważnie z materiałów sztucznych, czyli specjalnych włókien poliestrowych. Rolety rzymskie z kolei mogą być wykonane praktycznie z wszystkich tkanin, które wykorzystuje się powszechnie do szycia firanek oraz zasłon. Dużą popularnością cieszą się rolety na wymiar - www.sklep.mardom.com.pl/rolety wykonane z bawełny oraz jedwabiu, które zdecydowanie najczęściej można spotkać na półkach sklepowych.

Wybierając tkaniny naturalne, należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że są one zdecydowanie mniej odporne na zabrudzenia, promieniowanie słoneczne oraz gniecenie. Naturalne materiały szybciej się niszczą od sztucznych materiałów, dlatego też stosuje je się właśnie głównie w pomieszczeniach biurowych. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie estetykę, powinny jak najszybciej zamówić porządne rolety wykonane z jedwabiu lub wysokiej klasy bawełny.

Papierowe rolety okienne wewnętrzne

Papier w dzisiejszych czasach stosowany jest głównie w przypadku produktów plisowanych. Papier jak powszechnie wiadomo jest bardzo lekkim materiałem, niesłychanie tanim i co najważniejsze bardzo ekologicznym. Największą wadą rolet papierowych jest oczywiście trwałość, zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi materiałami.

Produkty bambusowe i trzcinowe

Osoby, które cenią sobie styl etno, powinny jak najszybciej sprawić sobie rolety bambusowe lub trzcinowe. Wyroby tego typu doskonale ocieplają pomieszczenie, ale należy pamiętać o tym, że niestety nie ochraniają w pełni przed promieniami słonecznymi. Dużą ich wadą jest również to, że łatwo osiada na nich kurz, dlatego też wymagają od nas stosunkowo częstego czyszczenia.

Tags: