Pościel do wózka niemowlęcego?>

Pierwszy spacer z maleństwem to piękne przeżycie, które na zawsze zostaje w pamięci. Do tego wydarzenia trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Zakup wózka to prawdziwe wyzwanie. Kolejną rozterką jest, czy przyda się do wózka pościel?  
 

Czy potrzebna jest do wózka pościel?

 
Dzieci urodzone jesienią i zimą będą narażone na chłód i wiatr podczas spacerów w wózków. W tym przypadku ciepła pościel do wózka będzie niezbędna. Pozwoli ona cieszyć się spacerami, bez obawy o zdrowie dziecka. Maluszek otulony miękką, bawełnianą pościelą, będzie spał w wózku, tak samo chętnie, jak w łóżeczku.
 

Czym kierować się wybierając pościel do wózka dla niemowlęcia? 

 
Pościel do wózka dla niemowląt musi być ciepła, miękka i bezpieczna. Najlepiej wybrać pościel z materiału antyalergicznego. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i skłonna do alergii, dlatego lepiej zapobiegać podrażnieniom od samego początku. Najlepszym wyborem jest bawełniana pościel niemowlęca do wózka. Ważne, aby pościel była wykonana z czystej bawełny, bez domieszek. Bawełnianą pościel można prać w wysokiej temperaturze. Dzięki temu możliwe jest dokładne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i bakterii. 
 
Specjaliści nie zalecają poduszek dla niemowlaków. Główka maluszka powinna leżeć bezpośrednio na prześcieradle lub na bardzo cienkiej poduszeczce. Tak samo jak kołderka, poszewka poduszki powinna być wykonana z oddychającego, antyalergicznego materiału.

Tags: