Salon w stylu vintage?>


Meble w stylu vintage znowu wróciły do łask. Głównym założeniem stylu vintage jest jednak łączenie przeciwieństw oraz wybranie z przeszłości tego co w niej najlepsze. Jakie zatem meble vintage są warte uwagi? Jak urządzić salon w tym stylu?

Najprostszym sposobem na nadanie wnętrzu stylu vintage jest wybór odpowiednich mebli - konsoli, komód, biblioteczek czy witryn, które świetnie oddają charakter minionych epok. Takich mebli w stylu vintage najlepiej szukać na aukcjach czy targach staroci. Czasem znaleźć je można również na strychu w domu dziadków czy rodziców. Zawsze ciekawie prezentują się np. obrotowe fotele w pepitkę czy skórzane. Przy tym trzeba pamiętać, że takie elementy potrzebują odpowiedniego tła. Dobrze sprawdza się np. tapeta z efektownym wzorem czy surowa cegła. Lepiej natomiast zrezygnować z mocnych kolorów.

 Do stylistyki vintage oficjalnie zalicza się wszystko to co pochodzi z ostatniego ćwierćwiecza. Jedynym w tym przypadku ograniczeniem jest wyobraźnia, bo można ze sobą łączyć różnego rodzaju elementy, ale we wszystkim trzeba zachować odrobinę umiaru. Gdzie szukać takich przedmiotów? Na aukcjach czy targach. Czasami są one bardzo tanie, bo ich właściciele nie zdają sobie sprawy z ich realnej wartości. Styl vintage nigdy nie wychodzi z mody i zawsze warto na niego stawiać. Trzeba przy tym jednak zachować odrobinę  rozsądku, bo zagracone pomieszczenia nigdy nie prezentują się dobrze, a raczej wręcz odwrotnie.

Tags: