Jakie wykończenie do Twojej łazienki??>

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej specyfikę stanowi stały kontakt z wodą, a tym samym narażenie ścian i podłóg na zniszczenie, jeśli te nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Jak wykończyć łazienkę, żeby ta ładnie się prezentowała, ale jednocześnie była odporna na działanie wilgoci i łatwa w sprzątaniu? 


Płytki – najlepsze rozwiązanie do łazienki? 

Jeśli podłoga i ściany w łazience mają zostać skutecznie zabezpieczone, najlepiej położyć na nie płytki. Te nie mają sobie równych, jeśli chodzi o trwałość, a przede wszystkim są odporne na działanie wilgoci. Nie wchłaniają wody i nie niszczą się pod jej wpływem. Nie straszne im ani plamy z wody, ani para wodna, która osadza się na ścianach łazienki podczas kąpieli. Są też łatwe w czyszczeniu – żeby przywrócić im ładny wygląd, wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką. 
Jak szybko i skutecznie montować płytki w łazience? 

Położenie płytek nie musi też być ani drogie, ani kłopotliwe. Nowoczesnym rozwiązaniem jest fuga elastyczna Mapei, która idealnie dopasowuje się do rodzaju powierzchni, tworząc nienasiąkliwą i odporną na ścieranie powierzchnię. Chętnie wybierana do montażu płytek fuga elastyczna Mapei od Budujemy.eu ma podwójne zalety: po pierwsze, jest wygodna i łatwa użyciu, po drugie, jest równie odporna na działanie wilgoci i czynników mechanicznych jak kafle, dzięki czemu łazienka wykończona z jej użyciem jest trwała i elegancka. Kolory, widać na zdjęciu powyżej.

Tags: