Pejzaże w domowym zaciszu?>

Pejzaż na ścianie to bez wątpienia jedna z tych dekoracji, które świetnie przekształcają zwykłą ścianę w wyjątkowe arcydzieło. Cała sztuka polega na tym, aby dobrać właściwy obraz i powiesić go w odpowiednim miejscu. Jak można to zrobić? Istnieje kilka sposobów.

Pejzaże we właściwym miejscu

Najpierw trzeba oczywiście znaleźć krajobraz oraz wielkość, która idealnie wpasuje się w aranżację wnętrza. Przed zawieszeniem pejzażu należy sumiennie wyznaczyć, gdzie będzie wisiał. Dość istotnym szczegółem jest również kwestia mocowania płótna na ścianie. Gwoździe czy może inne, bardziej praktyczne rozwiązanie?

Wielkość ma znaczenie

Na początek warto się zastanowić nad ilością miejsca przeznaczonego na pejzaże. Na rynku nie brakuje obrazów wieloczęściowych, o abstrakcyjnych kształtach i wielkościach. Warto przemyśleć tę kwestię przed zakupem. Zbyt duży krajobraz może optycznie zmniejszyć pomieszczenie, natomiast egzemplarz o przesadnie małym rozmiarze raczej wtopi się w ścianę niż ją wyeksponuje.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dzięki kilku optycznym sztuczkom można znacznie zmienić proporcje pokoju. Dotyczy to zarówno pojedynczych płócien, jak i całych galerii obrazów. Podłużne pejzaże zobacz na galeriaplakatu.com zalecane są do pomieszczeń ciasnych i stosunkowo wysokich. Przy niskim suficie zdecydowanie lepiej jest nie eksperymentować ze zbyt szerokimi obrazami. W takich pomieszczeniach rewelacyjnie sprawdzą się płótna o nieco bardziej wertykalnym krajobrazie, który optycznie wydłuży i wysmukli pokój. Efekt stanie się jeszcze silniejszy, gdy kolorystyka pejzażu będzie mocno kontrastowała z odcieniem ściany oraz mebli.
Tags: