Jakie fotele do biurka są najlepsze??>

fotel do biurka

Na pracę przy biurku często poświęca się wiele godzin w ciągu dnia. Wskazane jest więc, by było to wygodne i przede wszystkim by nie obciążało kręgosłupa. Nieprawidłowa postawa to prosta droga do różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości. Jakie cechy powinny mieć dobre fotele do biurka?

Fotel powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Musi być wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Dobrze, gdy tapicerka uszyta jest z naturalnych materiałów, np. ze skóry. Tworzywo syntetyczne wymaga odpowiednich systemów wentylacyjnych, które poprawią komfort wielogodzinnej pracy.

Fotele do biurka, biorąc pod uwagę czas, jaki w nich się spędza, powinny być nie tylko trwałe, ale również wygodne. Komfort pracy zapewnia mebel z oparciem wyprofilowanym pod kształt kręgosłupa i dodatkowym wsparciem w odcinku lędźwiowym. Wskazane, by był on ruchomy, co umożliwi dopasowanie fotela do wzrostu osoby, która z niego aktualnie korzysta, koniecznie sprawdź te https://www.edinos.pl/fotele-i-biurka.

Warto też zwrócić uwagę na głębokość siedziska. Zbyt duża będzie wymagała męczącego i niekorzystnego dla kręgosłupa pochylania się do przodu. Osoba pracująca na zbyt małym szybko się zmęczy. Wielu producentów ma w swoich ofertach fotele z możliwością regulowania głębokości siedziska w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika.

Rzeczą, która może okazać się istotna w czasie użytkowania, są podłokietniki. Większość foteli do biurka wyposażona jest w takie wsparcie dla rąk. Poprawia to komfort pracy, ale bywa problemowe, gdy fotel trzeba wsunąć pod biurko. Podłokietniki montowane na stałe mogą uniemożliwić takie działanie.

Tags:   fotel do biurka