Jakie płytki do łazienki kupić??>

Łazienka jest pomieszczeniem dość mocno eksploatowanym, spędzamy w niej dużo czasu, dlatego warto by było, aby była urządzona nie tylko wygodnie, ale również stylowo. Jakie płytki do łazienki wybrać?

Płytki łazienkowe do małej łazienki
O ile posiadacze dużych łazienek nie muszą brać tego aspektu pod uwagę, tak właściciele mieszkań już tak. Niestety łazienka jest przeważnie jednym z mniejszych pomieszczeń, dlatego warto wybierać takie materiały i kolory, które ją optycznie powiększą. Jak to zrobić? Płytki muszą być jasne, nie powinna przedzielać ich fuga innego kolory, w tym wypadku warto stawiać na barwy jednolite, to podstawa. Jeżeli chodzi o rozmiar płytek, nie ma to większego znaczenia.

Bogato zdobione płytki hiszpańskie
Płytki w stylu hiszpańskim od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić, bo prezentują się obłędnie. Wzornictwo płytek hiszpańskich jest intrygujące i na pewno nie jest to propozycja dla osób, które lubią minimalizm oraz proste, klasyczne rozwiązania. Płytki hiszpańskie przypadną do gustu osobom odważnym, zdecydowanym, które lubią kolorowe, niepowtarzalne wnętrza. 

Oczywiście nie chodzi wyłącznie o design płytek, bo za ciekawym wzorem w parze idzie także doskonałe wykonanie i solidność. Gres hiszpański jest uważany za materiał niezwykle trwały, wytrzymały, odporny na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne. Poza tym charakteryzują się niską nasiąkliwością, co więcej bardzo łatwo można utrzymać je w czystości, co także ma znaczenie.

Bogato zdobiony gres hiszpański sprawdzi się nie tylko w łazience, równie dobrze można położyć go w przedpokoju, na schodach, czy kuchni. Sprawdzą się także jako element ozdoby elewacji. Dobrze sprawdzi się w każdym pomieszczeniu pod warunkiem, że aranżacja będzie spójna, czyli dokładnie przemyślana.
Tags: