Uchwyty do mebli a styl wnętrza - jak je wybrać??>

Aby pomieszczenie dobrze się prezentowało, tworzące je elementy powinny być nie tylko miłe dla oka, ale też pasować do siebie. Spójność sprawia, że przestrzeń wygląda na harmonijną, bezpieczną i przytulną. Ważnym detalem, który może całkowicie odmienić pomieszczenia są uchwyty do mebli - czasem wystarczy ich wymiana, przy zachowaniu dawnych frontów, by szafka czy komoda zmieniły się nie do poznania.

Czym się kierować przy wyborze uchwytów do mebli?

Wybierając uchwyty meblowe, warto mieć świadomość, że konkretna gałka czy uchwyt budzi powiązania z określonym stylem wnętrzarskim. Trzeba więc świadomie wybrać ten pozornie mało znaczący - a tak naprawdę bardzo istotny - detal.

Jeśli wnętrze ma być utrzymane w klasycznym stylu, warto postawić na proste, tradycyjne uchwyty, najlepiej z drewna. We wnętrzach skandynawskich świetnie prezentują się drewniane gałki, ale też detale w kolorze czerni czy bieli - na pewno króluje jednak prostota. W mieszkaniach minimalistycznych najlepiej postawić na bardzo proste uchwyty do szafek, które nie będą odciągać uwagi. Bardzo nowocześnie będą prezentowały się np. proste, minimalistyczne rączki.

Gdzie na poszukiwania oryginalnych uchwytów meblowych?

Chcąc dodać wnętrzu stylu, warto stawiać na niebanalne rozwiązania. Dziś na rynku nie brakuje firm, które oferują gałki czy rączki do mebli z ciekawych materiałów albo w intrygującym kształcie.

Sklepy z uchwytami do szafek działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Warto uważnie przejrzeć ich ofertę. Wiele z nich samodzielnie wytwarza uchwyty meblowe łączące jakość, wytrzymałość i ponadczasowe piękno.

Tags: