Lustra łazienkowe - modne wyposażenie wnętrz?>

Lustro łazienkowe to jeden z tych mebli, które są potrzebne wszystkim członkom rodziny na co dzień. Często trudno jest wybrać lustro, które będzie pasowało do każdego i uzupełniało styl wystroju łazienki. Współcześni producenci oferują szeroką gamę różnych modeli, a najważniejsze jest zrozumienie, który z nich jest idealny dla użytkownika.

Lustra łazienkowe przymocowane do frontu szafki

Jednym z najlepszych rozwiązań dla małych pomieszczeń może być lustro przymocowane do frontu szafki z płyty wiórowej odpornej na działanie wody, umieszczonej nad zlewem. W ten sposób można rozwiązać dwa problemy jednocześnie: przechowywanie kosmetyków i ustawienie lustra. 

Jeśli w łazience znajdują się dwie umywalki, dobrym rozwiązaniem może być symetryczne rozmieszczenie dwóch luster. Jeśli zamiast wanny zamontowana jest kabina prysznicowa, warto rozważyć umieszczenie lustra na jednym z jej bocznych skrzydeł. Ciekawe lustra łazienkowe możesz znaleźć pod adresem https://www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe.

lustro łazienkowe

Lustrzana mozaika lub ściana w całości pokryta lustrami

Często pragnieniem jest zerwanie z tradycyjnymi projektami łazienek poprzez stworzenie własnego projektu łazienki. Na pierwszy plan może wysuwać się lustrzana mozaika lub ściana w całości pokryta lustrami. Dzięki takim rozwiązaniom wnętrze pomieszczenia zyskuje nie tylko efektowny akcent, ale także brakującą objętość.

W tym samym celu wybiera się również parawan lustrzany pod wanną. Tego typu parawany muszą być trwałe, dlatego często, zamiast montować na nich elementy lustrzane, po prostu nakłada się powłokę odblaskową - jest ona znacznie łatwiejsza w pielęgnacji i codziennym użytkowaniu.

Lusterko kosmetyczne obok lustra głównego

Przydatne jest dodatkowe powiększające lusterko kosmetyczne obok głównego lustra. Lustra łazienkowe można zamontować na blacie w pobliżu umywalki, jeśli pozwala na to miejsce, lub zamocować na wsporniku w pobliżu głównego lustra. Lustro to można zazwyczaj obracać pod różnymi kątami, aby uzyskać właściwy kąt. Często są one wyposażone w dodatkowe oświetlenie LED.

Tags: