Świeczniki szklane - wpuść magię do swojego domu?>

Nowoczesne świeczniki szklane to prosty sposób na stworzenie niezwykłej atmosfery w domu. Wytrzymałe świeczniki z kolorowego lub przejrzystego szkła podkreślą urok świec zapachowych. Zapewniają także bezpieczeństwo przy zapalonych świecach. Jakie są świeczniki tradycyjne i nowoczesne?

Przepiękne szklane świeczniki sprzed lat

Sztuka wytwarzania szkła rozwijała się znacznie przez kilka ostatnich stuleci, pozwalając na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych i niezwykłych przedmiotów. Świeczniki szklane zyskały popularność zwłaszcza w epoce baroku i renesansu. Wtedy to szklane wyroby zaczęto zdobić misternymi wzorami i ornamentami. To dzisiaj możemy podziwiać niezwykłe żyrandole i cenne szklane świeczniki w staropolskich dworkach i pałacach.

Świeczniki nowoczesne - idealne na stworzenie nastroju

Świeczniki szklane z topwosk.pl dodają wyjątkowego wdzięku każdemu wnętrzu. Płomyk świecy odbija się wielokrotnie w przejrzystym szkle, rozsyłając niesamowite blaski. Magiczna aura to nie wszystko - nowoczesne świeczniki szklane są również bardziej stabilne i bezpieczne od konkurencji. Są również łatwiejsze w konserwacji - wystarczy przetrzeć szkło wilgotną szmatką, by usunąć ślady wosku. Przede wszystkim jednak stanowią o nastroju w danym pomieszczeniu. Świeczniki szklane dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kształtach łatwo dopasujesz do okazji oraz pory roku. Sprawdzą się nie tylko podczas romantycznych kolacji i uroczystych świąt. Można je wykorzystać do stworzenia wyjątkowej atmosfery relaksu podczas kąpieli lub wieczoru filmowego.


Inspiracja dla domowych dekoratorów wnętrz

Świeczniki ze szkła wnoszą wiele możliwości do podkreślenia charakteru wnętrza domu. Baw się barwą światła i pięknem rozświetlonego szkła, pamiętaj jednak o środkach ostrożności. Świeczniki powinny być ustawione na stabilnej powierzchni, poza dostępem dzieci.

Tags: