Jak wybrać łóżeczko dla dziecka??>

Aby dobrać odpowiednie łóżeczko dla swojego noworodka należy kierować się kilkoma ważnymi sprawami. Należą do tego poniżej omówione szczegółowiej kwestie. 

Wielkość łóżeczka


Wielkość łóżeczka jest istotna, gdyż nasz noworodek szybko rośnie. Toteż nie należy kupować dużego mebla, gdyż niebawem konieczne będzie zakupienie nowego, odpowiedniego do wieku. Niektóre łóżeczka można przerobić na tapczan, który może być używany aż do siódmego roku życia dziecka. 

Typy łóżeczek


Bardzo dobrym typem łóżeczka jest tzw. kombajn, a więc z szufladkami, szafką i przewijakiem. Niestety wielkość takiego mebla niekoniecznie pasuje do każdego wnętrza. Niektórym potrzebne są kółeczka przy łóżku, które służą do jego przemieszczania po całym domu. Najważniejsza jest jednak jego solidność i bezpieczeństwo. 

Szczebelki


Szczebelki w łóżeczku muszą być blisko siebie, tak aby malec nie mógł włożyć między nie główki, ale także na tyle daleko, by nie utkwiła między nimi nóżka czy rączka. Nie mogą być kanciaste. i nie mogą być łatwe dla dziecka do wyjęcia. Aby chronić dziecko przed uderzeniem warto zaopatrzyć mebel w ochraniacz do łóżeczka, najlepiej by był to bawełniany ochraniacz do dziecięcego łóżeczka. Mogą być kolorowe, żeby przyciągały uwagę dziecka. Specjalnie przystosowane do łóżeczka ochraniacze powinny być umieszczone na rogach łóżeczka lub tez na szczebelkach.

Tags: