Sztuka w Twoim domu?>

Niebanalne aranżacje nadają pomieszczeniom wyjątkowości i niepowtarzalnego charakteru. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zagospodarować ściany, gdyż pozornie niewidoczne dekoracje mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy dany pokój.

Dekoracje ścienne z pewnością mogą fenomenalnie łączyć w sobie użyteczność i estetykę. Przykładem są choćby kolorowe tablice, na których możesz zostawiać notatki dla domowników, a także przepięknie oprawione lustra, które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale równocześnie optycznie powiększają niewielkie pomieszczenia.

Tapety i fototapety

Fototapeta to bez wątpienia jeden z najciekawszych pomysłów na udekorowanie ściany. Obecnie ilość motywów dostępna w sklepach jest tak ogromna, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto jednak mieć na uwadze, że wybrany wzór powinien pasować do reszty aranżacji.

Obrazy

Równie świetnym pomysłem co tapeta jest piękny i nietuzinkowy obraz. Warto także pamiętać, że inwestycja w swój gust to rewelacyjny pomysł zwłaszcza w przypadku wielbicieli i znawców sztuki. Dekoracje na ścianę w postaci pięknego pejzażu lub uroczego portretu z pewnością będą cieszyć oczy przez wiele lat, a być może nawet pokoleń.

Półki i nietuzinkowe figurki

Bardzo ciekawym pomysłem na ozdobienie ściany są wszelkiego rodzaju półki, które można zapełnić książkami lub postawić na nich ciekawe figurki lub pudełeczka.

Ramki ze zdjęciami

Nie ma z pewnością nic bardziej atrakcyjnego niż dekoracje spersonalizowane. Nic tak nie oddaje charakteru wnętrza oraz osobowości domowników, jak piękne zdjęcia z wakacji czy inne wspomnienia zatrzymane w kadrze.

Tags: