Jak kupować krzesła do biurka??>

Niezależnie od tego, czy krzesło ma posłużyć dziecku czy dorosłej osobie krzesło do biurka powinno być odpowiednio dopasowane. Ważna jest ergonomia i możliwość regulacji, wygląd też jest oczywiście ważny, ale nie tak bardzo jak wygoda.

Dlaczego to takie ważne?

Choć wydawałoby się, że siedzenie na krześle to zajęcie zupełnie statyczne to wcale tak nie jest. Kręgosłup przez cały czas się porusza a mięśnie pracują. Jeżeli kręgosłup nie będzie miał właściwego podparcia podczas siedzenia to mięśnie mogą się nadwyrężać. To w pierwszej kolejności będzie prowadzić do dyskomfortu a nawet bólu. Jednak długotrwałe, zwłaszcza wielogodzinne, siedzenie na niewłaściwe dopasowanym krześle może prowadzić do wad podstawy i zwyrodnień w obrębie kręgosłupa.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Krzesła do biurka powinno się zawsze dopasowywać do osoby która będzie z niego korzystać. Najlepiej wybierać modele obrotowe takie jak te https://www.mebletkaniny.pl/fotele-obrotowe-cat-35 z możliwością regulacji jak największej liczby parametrów. Systemy regulacji pozwalają dopasować poszczególne modele krzeseł do różnych osób, co nie oznacza, że takie produkty są w pełni uniwersalne. Widać to zwłaszcza w przypadku krzeseł do biurka dla dzieci. Głębokość siedziska i wysokość oparcia powinny pasować do osoby, która będzie z niego korzystać już w momencie zakupu. Dlatego kupując np. krzesło dla dziecka nie powinno się wybierać modelu za bardzo na zapas. W przeciwnym wypadku siedzisko okaże się zbyt głęboki, a wtedy nawet przy dobrym systemie regulacji oparcia nie da się dziecku zapewnić odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.
Tags: