Jaką konewkę kupić??>

Nie da się ukryć, że podstawowym akcesorium ogrodowym jest konewka do podlewania kwiatów. Pozwala skutecznie nawadniać, a także oszczędnie gospodarować wodą, ponieważ woda leci dokładnie tam, gdzie chcesz. Konewka stosowana jest również do zapewnienia wody domowym roślinom. 

Zakup konewki

Konewka ogrodowa sprawdzi się doskonale w przypadku niewielkich upraw lub pojedynczych roślin. Specjalna końcówka pozwala równomiernie rozłożyć strumień wody na wiele mniejszych, dlatego nie trzeba się martwić, że w miejscu podlewania i powstawania zagłębień dojdzie do wymycia gleby. Można też bez problemu zdjąć sitko, jeśli planuje się skierować wodę tylko w jedno miejsce. Ogrodowe konewki różnią się trochę od konewek służących do podlewania roślin domowych. Przy wyborze konewki należy kierować się przede wszystkim wielkością terenu, który masz do dyspozycji. Najlepiej porównać kilka modeli, żeby sprawdzić, który Ci najbardziej odpowiada. Konewki do ogrodu są bardzo lekkie, ponieważ produkowane są z tworzywa sztucznego. Dodatkowo są wygodne i funkcjonalne, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niestety mogą kruszeć po kilku latach, więc nie są wieczne. Z pewnością jednak zakup nowej konewki to nie jest duży wydatek i wszyscy sobie mogą na to pozwolić. Możesz też wybrać kolor, który będzie odpowiadać twojemu gustowi. Plastik można bardzo łatwo wyczyścić z potencjalnych zabrudzeń. W sprzedaży dostępne są też konewki stworzone z metalu ocynkowanego, który jest odporny na rdzę, a także rzadziej stosowane modele z ceramiki, które są ciężkie i kruche. Kupując konewkę, koniecznie zwróć uwagę na jej pojemność. 

Wybór konewki

Na rynku dostępne są różne modele, od jednego do kilkudziesięciu litrów; fajne ich przykłady zobaczysz w kwiatydonice.pl. W ogrodzie najmniejsze konewki nie znajdą zastosowania, dlatego lepiej wybrać większy model. Nie można jednak przesadzić, ponieważ może się okazać, że po napełnieniu wody nie udźwigniesz konewki. Domowe rośliny też muszą być nawadniane. Można do tego celu wykorzystać butelkę plastikową, ale podlewanie za pomocą konewki jest o wiele bardziej wygodne. Można wybierać wśród konewek wykonanych z ceramiki, szkła, metalu lub plastiku. Formy konewek domowych są zdecydowanie bardziej wyszukane i mogą pełnić też funkcje dekoracyjne. Z reguły niewielkie są domowe konewki, a ich pojemność wynosi 1 lub 2 l. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ doniczki cechują się ograniczoną możliwością wchłaniania wody. Konewki do domowego użytku nie posiadają też deszczownicy, ponieważ strumień wody nie jest silny i nie spowoduje niszczących podmyć. Kupienie konewki ze spryskiwaczem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ podczas podlewania można od razu zwilżyć jej liście. Zwilżanie liści jest równie ważne, co podlewanie ziemi. Naprawdę ciekawą kolorystykę mają polewaczki wykonane z tworzyw sztucznych. Taka konewka jest poręczna i lekka, dlatego powinna spodobać się wszystkim amatorom domowego ogrodnictwa. Niewielka konewka do podlewania kwiatów wystarczy do pielęgnacji roślin doniczkowych znajdujących się na parapecie.

Tags: